Mulle jubedalt meeldib igasugu isetegemine ja nokitsemine ning mis oleks parem, kui hobist saaks elatusallikas. Paraku olen ma tavaliselt üsna kärsitu ja püsimatu, mistõttu millegi välja töötamine ning ideaalilähedaselt teostamine pole siiani millegi puhul välja tulnud. Nüüd olen ma aga otsustanud end kätte võtta ning millegi nimel tööd teha, et siis näha kas asjast võiks asja saada. Mul on mõned mõtted olnud juba aastaid, mõni mõte tekkinud alles Henri kõrvalt ning ühte sellist te nüüd ka kohe näete. Kes Malluka blogi loeb, on natuke juba näinud ka, mida ma valmis olen meisterdanud.

Ma pole ise kunagi olnud suur fänn massikaubal, mis on väga kirju, sünteetilistest materjalidest ning kodus pigem riivab silma, kui kaunistab. Muidugi see viimane pole beebi seisukohast oluline ning eks värvidki mõeldud beebi jaoks, kuid kui neid on liiga palju, siis mulle tundub, et beebid enam ei erista objekte. No igal juhul soovisin ma Henrile isetetud puidust mängukaart ning otsustasin selle ise teha ja nii, et see võiks ka teistele meeldida.

katufoto-1913

Esialgu polnud mul eriti ettekujutust, milline see võiks lõpptulemusena välja näha, et teistest erineda ning beebi pilku püüda, kuid protsessi käigus ning mõnede inimeste soovitusi kuulates jõudsin lõpuks tulemuseni, millega ma ise võin rahule jääda.

katufoto-1915

Mängukaar koosneb ainult naturaalsetest materjalidest, ei vaja kinnitamiseks ühtegi kruvi ning on reguleeritav, mistõttu saab teda beebi kasvades talle sobivamaks sättida. Kulinad on seotavad rõngaste külge ning nende asemele saab lisada ka juba kodus olevaid beebi lemmikuid mänguasju, kui neil juhtub aasake olema.

katufoto-1956

Ka kulinad on mitmeti kasutatavad, kuna nad on eemaldatavad. Need on naturaalsest puidust ja puuvillasest lõngast ning sobivad seetõttu beebile ka suhu panemiseks. Meie kasutame oma kulinaid nii kaare küljes, kui võtame neid kaasa ka kodust väljapoole, sidudes turvahälli käepideme külje või vankrisse, sest need on ideaalsed igmete sügamiseks. Samuti saab neid kasutada niiöelda imetamiskeedena, et beebi tähelepanu söömise ajal ei hajuks ning ühel kulinal on seetõttu ka pärlikee välimus. Mõnusaid kulinaid saab seega edasi kasutada ka siis, kui beebi enam selili  püsida ei taha, et neid rippumas vaadata.

katufoto-1924katufoto-1951

Eriti mõnusaks teeb selle mängukaare kasutamine see, et teda on kerge erinevatesse kohtadesse transportida ning kui beebi peaks mängimise ajal magama jääda, siis saab selle tema kohalt lihtsalt ära tõsta. Suur pluss on ka see, et kui temaga parasjagu ei mängita, siis võtab ta seina ääres kokkupandult väga vähe ruumi ning ei riiva silma.

katufoto-1958

Eelnevatel piltidel on näha eksemplar, mille tegin Malluka peagi saabuvale beebile, kuid näitan teile ka Henri mängukaart ning üks kaar on mul ka niiöelda üle, kui kellelgi peaks huvi tekkima 🙂 Minu kodus on kahjuks selliseks pildistamiseks üsna kesised tingimused, kuid loodetavasti saan andeks.

henriHenri tagasihoidlikes toonides mängukaar, kus on mõned pärlid vähem, kui teistel, kuna neid kasutasin talle lutiketi valmistamisel. Ta erineb veel mõningal määral teistest, sest on erimene eksemplar.

rohkol
Selline sügisestes toonides mängukaar otsib veel oma beebist omanikku.

Huh, selle asjaga väljatulek tekitab parajalt hingevärinat, sest ei tea ju mis teised arvavad. Seega ma olen igasuguse tagasiside eest meeletult tänulik 🙂 Kuidas meeldib? Kas eelistaksite sellist mängukaart traditsioonilistele? Kas muudaksite midagi? 

PS! Mul on nüüd ka nende jaoks facebooki leht nimega Metsaline(SIIN).

Advertisements